ss_03
Kapcsolat
ss_02
Tudásáramlás
ss_01
Innováció
previous arrow
next arrow

A hazai KAP-hálózat
szereplői

A 2023. és 2027. közötti programozási időszak elvárásaihoz illeszkedve, a Közös Agrárpolitika Stratégiai Terv (a továbbiakban: KAP) eredményesebb végrehajtásának elősegítésére létrehozták a nemzeti KAP-hálózatot.

A KAP-hálózatban együttműködő szervezetek:

  • az Agrárminisztérium, mint Irányító Hatóság
  • a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK), mint Zöld Támogató Egység (a továbbiakban: ZTE)
  • az Agrárközgazdasági Intézet Nonprofit Kft. (AKI), mint Innovációt és Digitalizációt Támogató Egység (a továbbiakban: ITE)
  • a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft., mint Vidék- és Térségfejlesztési Támogató Egység (a továbbiakban: VTE)

Innovációt és Digitalizációt
Támogató Egység

Kapcsolat. Tudásáramlás. Innováció.

Megalakult az Innovációt és Digitalizációt Támogató Egység (ITE), amely az Agrárközgazdasági Intézet (AKI) és a Nemzeti KAP-hálózat részeként működik. Fő feladatunk, hogy segítsük az információ és a tudásáramlását, hogy az agrárgazdaság szereplői hatékonyabban tudjanak élni a KAP Stratégiai Terv által nyújtotta lehetőségekkel.

A tudás és az innováció megosztása elengedhetetlen ahhoz, hogy a mezőgazdaságot és a vidéki térségeket a kihívásokkal szemben ellenállóbbá és versenyképesebbé tegyük. Ezért az ITE legfontosabb célja, hogy összekapcsolja a mezőgazdasági termelőket, agrárvállalkozásokat, kutatókat, szaktanácsadókat, oktatási intézményeket és szakpolitikai döntéshozókat. A köztük létrejövő együttműködéseknek köszönhetően az elméleti tudás és a gyakorlati tapasztalatok egymásra épülnek, kiegészítik egymást. Így kínálva valódi megoldást az agrárium kihívásaira.

Tájékoztatás
  • Tájékoztatást nyújtunk a hazai EIP AGRI támogatási felhívásról.
  • Tájékoztatást és szakmai támogatást adunk a hazai digitális megoldásokat elősegítő pályázati és támogatási lehetőségekről.
Nemzetközi tapasztalatszerzés és kapcsolatépítés
  • Segítjük az EIP AGRI operatív csoportok nemzetközi tapasztalatszerzését, nemzetközi szakmai eseményeken való részvételét az EU KAP Hálózatán keresztül.
  • Segítjük a nemzetközi tapasztalatszerzést és a bekapcsolódást más kutatási keretprogramok tematikus hálózataiba.
Kapcsolatteremtés támogatása
  • Segítjük az érdeklődő partnerek közötti kapcsolatteremtést.
  • Lehetőséget teremtünk az EIP AGRI operatív csoportok közötti kapcsolatfelvételre és tapasztalatcserére.
  • Megteremtjük a KAP és az EU Horizont Európa Kutatási keretprogramok közötti átjárhatóság lehetőségét.
Projekt eredmények terjesztése
  • Gyűjtjük, elemezzük és terjesztjük az EIP AGRI operatív csoportok és az agrár- és élelmiszeripari innovációt támogató más hazai és nemzetközi projektek eredményeit.
Tapasztalatcsere és támogatás
  • Segítjük a támogatott EIP AGRI operatív csoportok és azok eredményei iránt érdeklődők közötti tapasztalatcserét.
  • Segítjük az agrárdigitalizációban érdekelt szereplők közötti tudásmegosztást.
  • Szakmai támogatást nyújtunk és segítjük a hazai EIP AGRI pályázatok feltételeinek értelmezését.
Szakmai tudás és ismeretek fejlesztése
  • Fejlesztjük az EIP AGRI intézkedés megvalósításában érintett szakmai és közigazgatási szereplők innovációval kapcsolatos tudását és készségeit.

Gazdálkodóknak

Gazdálkodóknak

Szaktanácsadóknak

Szaktanácsadóknak

Kutatóknak

Kutatóknak

Kormányzati szereplőknek

Kormányzati szereplőknek

Dr. Goda Pál

Dr. Goda Pál

AKI ügyvezető

Dr. Goda Pál agrárközgazdász Hollandiában, majd Magyarországon diplomázott nemzetközi vidékfejlesztés és innováció, valamint agrár- és területfejlesztés szakirányon. Fő kutatási területei: fejlesztési tanulmányok, agrár-közgazdaságtan, rendszerelmélet és agrárinnováció.

Magócs Krisztina

Magócs Krisztina

ITE irodavezető

Magócs Krisztina gazdasági agrármérnökként végzett a Gödöllői Agrártudományi Egyetemen. A VÁTI, később Lechner Nkft. munkatársaként vett részt terület- és vidékfejlesztési programok tervezésében, a megvalósításuk szakmapolitikai támogatásában és értékelésében.  2022 óta az AKI munkatársa. A FARMWELL nemzetközi projektben a gazdálkodók jólétére ható társadalmi innovációkkal foglalkozott. Az Innovációs és Digitalizációs Támogató Egység tagjaként részt vesz a modernAKIS és az ATTRACTISS nemzetközi projektek megvalósításában.

Kránitz Lívia

Kránitz Lívia

ITE ügyfélkapcsolatok

Kránitz Lívia az AKI Innovációs és Digitalizációs Csoport csoportvezetője. Az AKI-ba történő igazolása előtt az Agrárminisztérium munkatársa volt, ahol éveken keresztül innovációval és kutatásmenedzsmenttel foglalkozott, részt vett a hazai Vidékfejlesztési Program (2014–2020) kidolgozásában, beleértve az EIP-intézkedés kialakítását, valamint alapító tagja volt a BIOEAST-kezdeményezésnek. Részt vesz több olyan nemzetközi kutatás-fejlesztési projekt megvalósításában, melyek az Agrártudásátadási és Innovációs Rendszer (AKIS) fejlődését hivatottak segíteni. Diplomáját a Gödöllői Szent István Egyetemen szerezte. Jelenleg a Győri Széchenyi István Egyetem Regionális és Gazdaságtudományi Doktori Iskolájában folytatja doktori tanulmányait, kutatási területe a hazai AKIS vizsgálata.

Áldorfainé Czabadai Lilla Mária

Áldorfainé Czabadai Lilla Mária

ITE ügyfélkapcsolatok

Vidékfejlesztési agrármérnök diplomáját 2012-ben szerezte meg a Szent István Egyetemen (jelenleg Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem), majd 2013-tól 2024-ig tanársegédként dolgozott a Regionális Gazdaságtani és Vidékfejlesztési Intézetben, majd az intézményi átalakulások után a Vidékfejlesztés és  Fenntartható Gazdaság Intézet Vidék- és Területfejlesztési Tanszékén. Kutatási tématerületei közé tartozik a Közös Agrárpolitika, vidékfejlesztés, helyi gazdaság, az agrárium innovációjával és digitalizációjával kapcsolatos kérdések, valamint az ezekhez kapcsolódó igények felmérése és pályázati tevékenység feltérképezése.

Gundel-Fekete Anett

Gundel-Fekete Anett

ITE ügyfélkapcsolatok

Az egyetem elvégzése után 2007-től az MVH-nál kezdett el dolgozni agrár-környezetgazdálkodási jogcímben, majd 2016. januárjától az Agrárminisztérium kutatás-fejlesztési osztályán az EIP AGRI hazai hálózat építésével foglalkozott, úgy mint érintettek bevonása, partnerkeresés támogatása, az Operatív Csoportok megalakulásának elősegítése. Jelenleg az AKI munkatársaként a Soil-X-Change projektben illetve a Cleverfood projektekben vesz részt illetve az ITE kommunikációs részlegét erősíti a rendezvény szervezési feladatokban.

Gál Tamás

Gál Tamás

ITE ügyfélkapcsolatok

Vidékfejlesztési Agrármérnöki diplomáját a Budapesti Corvinus Egyetemen szerezte, jelenleg pedig az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pénzügy mesterképzésén folytatja tanulmányait. 2023 óta az AKI munkatársa. Az Innovációs és Digitalizációs Támogató Egység tagjaként az innovációs és digitalizációs jó gyakorlatok feltárásában és nyomon követésében, valamint a hazai agrárgazdaság innovációs teljesítményének és potenciáljának mérésére szolgáló indikátorok elemzésében vesz részt.

Bakoss Luca

Bakoss Luca

ITE ügyfélkapcsolatok

Nemzetközi közszolgálati menedzseri és nemzetközi kapcsolatok elemzői végzettségét a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen szerezte meg. 2024 óta az AKI munkatársa. Az Innovációs és Digitalizációs Támogató Egység elemzőjeként feladatai közé tartozik az agrárdigitalizáció előmozdítása, a különböző innovációs és digitalizációs jó gyakorlatok felkutatása, illetve a tudásáramlás segítése a releváns szereplők között.

Dr. Goda Pál
Magócs Krisztina
Kránitz Lívia
Áldorfainé Czabadai Lilla Mária
Gundel-Fekete Anett
Gál Tamás
Bakoss Luca

Ötletadó projektek

Innováció

Innováció

Digitalizáció

Digitalizáció